Breaking News
Home / artykuły / Preparaty na zaburzenia erekcji

Preparaty na zaburzenia erekcji

Problemy ze wzwodem mogą być zwalczane na różne sposoby, jednakże nie każdy z nich jest jednakowo skuteczny. Kiedy wziąć pod uwagę środki farmakologiczne, najlepiej sprawdzają się te, które wchodzą w skład grupy inhibitorów fosfodiesterazy 5. Z kolei wśród nich największa skuteczność przypisywana jest sildenafilowi, który występuje chociażby w sławnej na cały świat Viagrze. Można jednak skorzystać także z innych preparatów, jak chociażby tych o działaniu hormonalnym. Wielu mężczyzn decyduje się na wstrzykiwania środków naczyniowo czynnych (miejscem docelowym są ciała jamiste prącia). Inną grupę stanowią środki wazoaktywne. Ich specyfika działania nie pozostawia wiele do życzenia, gdyż powodują one erekcję, jednakże problem stanowi ogromna ilość skutków ubocznych, które zdecydowanie obniżają komfort życia.

O czym mowa? Chodzi przede wszystkim o nudności, wymioty, a także znaczne obniżenie ciśnienia.  Mimo, iż umożliwiają one aktywność seksualną, wzwód nie utrzymuje się przez długi okres czasu, co może stanowić problem dla licznego grona mężczyzn. Środki hormonalne są dobrym rozwiązaniem, gdyż z przybywaniem lat, poziom testosteronu występującego w organizmie zmniejsza się. Całkiem logiczne wydaje się więc uzupełnianie jego braków. Można korzystać ze środków stosowanych domięśniowo, doustnie bądź bezpośrednio przez skórę. Nie można nie wspomnieć o lekach wstrzykiwanych do ciał jamistych, gdyż są one skuteczną metodą walki z impotencją. Niektórzy panowie zniechęcają się przez fakt, że muszą samodzielnie podawać sobie zastrzyki zanim rozpoczną oni aktywność seksualną.

Nie służy to wprowadzeniu romantycznej atmosfery oraz wiąże się z bólem. Kiedy metoda ta stosowana jest regularnie, można zauważyć zwłóknienie ciał jamistych, które z biegiem czasu przerodzi się w skrzywienie prącia. Najłatwiejsze wydaje się więc przyjmowanie środków farmakologicznych, jednakże niektórzy z różnych przyczyn nie mogą się nimi wspierać. Właśnie dlatego dobrze jest zdawać sobie sprawę z występowania alternatywnych metod.

About Bartek Wolinski